Klub Miłośników Pojazdów Szynowych

VI Poznańska Wiosna z Zielonym Tramwajem

Klub Miłośników Pojazdów Szynowych serdecznie zaprasza na szóstą już imprezę pod hasłem „Poznańska Wiosna z Zielonym Tramwajem”. W tym roku w podróż po poznańskiej sieci tramwajowej wybierzemy się jednym z czternastu użytkowanych przez MPK Poznań tramwajów: Siemens Combino. Impreza rozpocznie się na terenie Zajezdni Madalińskiego. Wyruszymy w trasę po najciekawszych żelaznych szlakach naszego miasta, gdzie tramwaj pozować będzie do zdjęć na tle charakterystycznych obiektów naszego miasta.

Impreza odbędzie się w nocy z 21 na 22 kwietnia 2018 roku, zbiórka planowana jest na terenie Zajezdni Madalińskiego (wejście od ul. Hetmańskiej) na godzinę 21:30. Odjazd zaplanowany jest na 22:00, a zakończenie imprezy na godzinę 5:00 rano w okolicach dworca Poznań Główny.

Koszt przejazdu wynosi 20zł*.

Zgłoszenia należy dokonywać w formularzu znajdującym sie na dole strony. Wymagane przez nas dane to imię i nazwisko, adres E-Mail oraz miejscowość z której pochodzi zapisywana osoba.

W przypadku pytań lub problemów prosimy o kontakt z organizatorami poprzez adres E-Mail: imprezy@kmps.org.pl.

Wysyłanie zgłoszenia jednoznaczne jest z akceptacją regulaminu.

* - sugerowana, dobrowolna opłata na rzecz zbiórki publicznej „Ratujmy Stare Bimby”

Tabor

Siemens Combino

W 2002 r. podpisano z firmą Siemens umowę na dostawę 14 całkowicie niskopodłogowych przegubowców Combino o aluminiowej konstrukcji nadwozia. Były to wówczas najnowocześniejsze tramwaje na świecie. Nadeszły one do Poznania w latach 2003-2004.

Te pięcioczłonowe przegubowce posiadają długość 29,4 m, 57 miejsc siedzących dla pasażerów (+ 3 rozkładane), falowniki i 4 asynchroniczne silniki prądu przemiennego, każdy o mocy 100 kW. Z uwagi na posiadanie 100% niskiej podłogi wagony te okazały się bardzo wygodne dla osób niepełnosprawnych i z wózkami dziecięcymi.

Pochodzą one z tej samej serii co wozy Combino kursujące w Amsterdamie. Po ujawnieniu wady konstrukcyjnej w tramwajach wcześniej zakupionych w innych miastach świata, poznańskie wagony Combino zostały przez producenta zmodernizowane - część jeszcze przed wejściem do eksploatacji. Mimo początkowych problemów eksploatacyjnych należą do najbardziej niezawodnego taboru tramwajowego.

Źródło: www.mpk.poznan.pl/o-mpk/tabor/63-tramwaje-liniowe

Rozkład jazdy

Wkrótce!

Regulamin

 1. Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Klub Miłośników Pojazdów Szynowych z siedzibą w Poznaniu na os. Czecha 108/9, reprezentowane przez Macieja Szkudlarka oraz Macieja Witkowskiego.
 2. Uczestnikiem imprezy może być każda osoba, która:
  1. Jest zainteresowana tematyką komunikacyjną,
  2. Ukończyła 18. rok życia lub znajduje się pod opieką osoby dorosłej,
  3. Opłaciła w terminie ustalonym przez organizatora kwotę w wysokości podanej w informacji o imprezie (płatność przed wejściem do tramwaju),
  4. Swoim zachowaniem nie niszczy dobrego imienia ogółu lub poszczególnych środowisk miłośników komunikacji miejskiej,
  5. e) Osoba nie poruszająca się samodzielnie (na wózku inwalidzkim lub o kulach) musi stawić się razem z opiekunem liczącym się jako kolejny uczestnik imprezy.
 3. Jeżeli osoba chętna do wzięcia udziału w imprezie nie spełnia przynajmniej jednego z warunków wymienionych w punkcie 2, organizator ma prawo odmówić takiej osobie udziału w imprezie.
 4. W przypadku niedostosowania się do postanowień niniejszego regulaminu, organizator ma prawo do odmowy udziału w imprezie danej osobie w dowolnym momencie jej trwania bez zwrotu kosztów poniesionych przez uczestnika.
 5. W pojazdach biorących udział w imprezie obowiązuje całkowity zakaz palenia tytoniu oraz e-papierosów, spożywania środków psychoaktywnych.
 6. W pojazdach biorących udział w imprezie dozwolone jest spożywanie posiłków i napojów, pod warunkiem zachowania należytego porządku.
 7. Fotografowanie pojazdów dozwolone jest z zachowaniem należytej ostrożności stosownej do warunków panujących w ruchu drogowym (w przypadku fotografowania z ulicy, uczestnik musi posiadać na sobie kamizelkę odblaskową).
 8. Każdy uczestnik imprezy zobowiązany jest do zachowania porządku w pojazdach biorących udział w imprezie.
 9. Każdy uczestnik imprezy zobowiązany jest do wykonania poleceń organizatorów oraz osób nadzorujących przebieg imprezy.
 10. Organizator imprezy może udzielić informacji w zakresie przyjazdu i wyjazdu z Poznania, dojazdu do miejsca rozpoczęcia imprezy i powrotu z niej.
 11. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany terminu imprezy, jednakże zobowiązany jest poinformować o tym wszystkich jej uczestników.
 12. Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania imprezy bez wskazywania.
 13. Wszelkie pytania, sugestie, prośby prosimy kierować do Organizatorów na adres e-mail: imprezy@kmps.org.pl
 Pobierz regulamin w formacie PDF