Klub Miłośników Pojazdów Szynowych

VII Poznańska Wiosna z Zielonym Tramwajem

Klub Miłośników Pojazdów Szynowych serdecznie zaprasza na siódmą już imprezę pod hasłem „Poznańska Wiosna z Zielonym Tramwajem”. W tym roku w podróż po poznańskiej sieci tramwajowej wybierzemy się najnowszym tramwajowym nabytkiem MPK Poznań: Moderusem Gammą w wersji poznańskiej. Impreza rozpocznie się na terenie Zajezdni Madalińskiego. Wyruszymy w trasę po najciekawszych żelaznych szlakach naszego miasta, gdzie tramwaj pozować będzie do zdjęć na tle charakterystycznych obiektów naszego miasta.

Impreza odbędzie się w nocy z 27 na 28 kwietnia 2019 roku, zbiórka planowana jest na terenie Zajezdni Madalińskiego (wejście od ul. Hetmańskiej) na godzinę 21:30. Odjazd zaplanowany jest na 22:00, a zakończenie imprezy na godzinę 5:00 rano w okolicach dworca Poznań Główny.

Koszt przejazdu wynosi 20zł*.

Zgłoszenia należy dokonywać w formularzu znajdującym sie na dole strony. Wymagane przez nas dane to imię i nazwisko, adres E-Mail oraz miejscowość z której pochodzi zapisywana osoba.

W przypadku pytań lub problemów prosimy o kontakt z organizatorami poprzez adres E-Mail: imprezy@kmps.org.pl.

Wysyłanie zgłoszenia jednoznaczne jest z akceptacją regulaminu.

* - sugerowana, dobrowolna opłata na rzecz zbiórki publicznej „Ratujmy Stare Bimby”

Tabor

Moderus Gamma LF02AC

W ramach podpisanej umowy do MPK Poznań trafi 50 tramwajów z rodziny Moderus Gamma, w tym 30 takich jak prezentowany jednokierunkowy i 20 dwukierunkowych. Tramwaje te są produkowane w oparciu o wymagania poznańskiego przewoźnika i wyposażone w wymagane przez niego elementy z uwzględnieniem naszej wiedzy i doświadczenia. Prezentowany tramwaj może przewozić jednocześnie 240 pasażerów, w tym 56 na miejscach siedzących. To właśnie z myślą o pasażerach w tramwaju Moderus Gamma dla Poznania zastosowano siedem otworów drzwiowych, które zapewnią szybką i sprawną wymianę na przystankach. Jest to pierwszy tramwaj w taborze poznańskiego przewoźnika o tej ilości strumieni wymiany pasażerów. Właściwą temperaturę w tramwaju zapewni automatyczne 6-strefowe ogrzewanie i automatyczna 3-strefowa klimatyzacja. Wszystkie tramwaje wyposażone zostaną w dynamiczny system informacji pasażerskiej oraz monitory reklamowe. Zapewnione zostało także miejsce dla wózków oraz stanowisko do bezpiecznego przewozu rowerów.

Pracę motorniczego ułatwi ergonomiczny, pneumatyczny, regulowany w wielu płaszczyznach fotel ze zintegrowanym zadajnikiem jazdy oraz przyciskami sterującymi wybranymi systemami tramwaju. W kabinie motorniczego zamontowano niezależne urządzenia grzewcze i klimatyzację.

Źródło: www.modertrans.pl/moderus-gamma-dla-mpk-poznan-juz-na-franowie

Trasa tramwaju

Klub Miłośników Pojazdów Szynowych
Trasa z przyczyn niezależnych od organizatora może ulec zmianie!

Regulamin

 1. Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Klub Miłośników Pojazdów Szynowych z siedzibą w Poznaniu na os. Czecha 108/9.
 2. Uczestnikiem imprezy może być każda osoba, która:
  1. Jest zainteresowana tematyką komunikacyjną,
  2. Ukończyła 18. rok życia lub znajduje się pod opieką osoby dorosłej,
  3. Opłaciła w terminie ustalonym przez organizatora kwotę w wysokości podanej w informacji o imprezie (płatność przed wejściem do tramwaju),
  4. Swoim zachowaniem nie niszczy dobrego imienia ogółu lub poszczególnych środowisk miłośników komunikacji miejskiej,
  5. Osoba nie poruszająca się samodzielnie (na wózku inwalidzkim lub o kulach) musi stawić się razem z opiekunem liczącym się jako kolejny uczestnik imprezy.
 3. Jeżeli osoba chętna do wzięcia udziału w imprezie nie spełnia przynajmniej jednego z warunków wymienionych w punkcie 2, organizator ma prawo odmówić takiej osobie udziału w imprezie.
 4. W przypadku niedostosowania się do postanowień niniejszego regulaminu, organizator ma prawo do odmowy udziału w imprezie danej osobie w dowolnym momencie jej trwania bez zwrotu kosztów poniesionych przez uczestnika.
 5. W pojazdach biorących udział w imprezie obowiązuje całkowity zakaz palenia tytoniu oraz e-papierosów, spożywania środków psychoaktywnych.
 6. W pojazdach biorących udział w imprezie dozwolone jest spożywanie posiłków i napojów, pod warunkiem zachowania należytego porządku.
 7. Fotografowanie pojazdów dozwolone jest z zachowaniem należytej ostrożności stosownej do warunków panujących w ruchu drogowym (w przypadku fotografowania z ulicy, uczestnik musi posiadać na sobie kamizelkę odblaskową).
 8. Każdy uczestnik imprezy zobowiązany jest do zachowania porządku w pojazdach biorących udział w imprezie.
 9. Każdy uczestnik imprezy zobowiązany jest do wykonania poleceń organizatorów oraz osób nadzorujących przebieg imprezy.
 10. Organizator imprezy może udzielić informacji w zakresie przyjazdu i wyjazdu z Poznania, dojazdu do miejsca rozpoczęcia imprezy i powrotu z niej.
 11. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany terminu imprezy, jednakże zobowiązany jest poinformować o tym wszystkich jej uczestników.
 12. Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania imprezy bez wskazywania powodu.
 13. Wszelkie pytania, sugestie, prośby prosimy kierować do Organizatora na adres e-mail: imprezy@kmps.org.pl
 Pobierz regulamin w formacie PDF