Logo VIII PWzZT
Plakat VIII PWzZT

VIII Poznańska Wiosna z Zielonym Tramwajem

Klub Miłośników Pojazdów Szynowych serdecznie zaprasza na ósmąjuż imprezę pod hasłem „Poznańska Wiosna z Zielonym Tramwajem”. W tym roku w podróż po poznańskiej sieci tramwajowej wybierzemy tramwajem Siemens Combino, po modernizacji przeprowadzonej przez firmę SAATZ. Impreza rozpocznie się na terenie Zajezdni Madalińskiego. Wyruszymy w trasę po najciekawszych żelaznych szlakach naszego miasta, gdzie tramwaj pozować będzie do zdjęć na tle charakterystycznych obiektów naszego miasta.

Impreza odbędzie się w nocy z 17 na 18 czerwca 2023 roku, zbiórka planowana jest na terenie Zajezdni Madalińskiego (wejście od ul. Hetmańskiej) na godzinę 21:30. Odjazd zaplanowany jest na 22:00, a zakończenie imprezy na godzinę 5:00 rano w okolicach dworca Poznań Główny.

Koszt przejazdu wynosi 30zł*.

Zgłoszenia należy dokonywać w formularzu znajdującym sie na dole strony. Wymagane przez nas dane to imię i nazwisko, adres E-Mail oraz miejscowość z której pochodzi zapisywana osoba.

W przypadku pytań lub problemów prosimy o kontakt z organizatorami poprzez adres E-Mail: imprezy@kmps.org.pl.

Wysyłanie zgłoszenia jednoznaczne jest z akceptacją regulaminu.

* - sugerowana, dobrowolna opłata na rzecz zbiórki publicznej „Ratujmy Stare Bimby”

Tabor

W 2002 r. podpisano z firmą Siemens umowę na dostawę 14 całkowicie niskopodłogowych przegubowców Combino o aluminiowej konstrukcji nadwozia. Były to wówczas najnowocześniejsze tramwaje na świecie. Nadeszły one do Poznania w latach 2003-2004.

Te pięcioczłonowe przegubowce posiadają długość 29,4 m, 57 miejsc siedzących dla pasażerów (+ 3 rozkładane). Z uwagi na posiadanie 100% niskiej podłogi wagony te okazały się bardzo wygodne dla osób niepełnosprawnych i z wózkami dziecięcymi.

Pochodzą one z tej samej serii co wozy Combino kursujące w Amsterdamie. Po ujawnieniu wady konstrukcyjnej w tramwajach wcześniej zakupionych w innych miastach świata, poznańskie wagony Combino zostały przez producenta zmodernizowane – część jeszcze przed wejściem do eksploatacji. Mimo początkowych problemów eksploatacyjnych należą do najbardziej niezawodnego taboru tramwajowego.

Od 2022 roku wszystkie 14 tramwajów przechodzi sukcesywna modernizacje w firmie SAATZ

Źródło: www.mpk.poznan.pl/tabor/siemens-combino/

Trasa przejazdu

Z przyczyn technicznych trasa może ulec zmianie

Regulamin

Regulamin imprezy:

Formularz rejestracyjny

Klub Miłośników Pojazdów Szynowych w Poznaniu MPK Poznań Sp. z o.o. Modertrans Poznań

Klub Miłośników Pojazdów Szynowych, Poznań 2023
Wszelkie prawa zastrzeżone!

Created with in POZnan*